יפן - 12 ימים - ארץ הסמוראי והסושי


ב"מרום תעופה" רואים יותר
טוקיו - מקדש אסאקוסה קאנון, מוזיאון אדו טוקיו, פארק Ueno, שוק Ameyokocho, מקדש מייג'י, Harajuku, גינזה * ניקו - מקדש טושוגו, אגם צ'וזנג'י, מפלי קגון * הר פוג'י * טירת מאטסומוטו * שירקווה גו * טאקיאמה - מוזיאון יטאי קאיקאן, שוק האיכרים * יאוטסו ונבקר במוזיאון Sugira Chiune * קיוטו – מקדש Kiyomizu, טירת השוגון ניג'ו, מקדש הזהב קינקאקוג'י, מקדש Ryoanji, שוק נישיקי, בית שלום, מקדש Ginkakuji, דרך הפילוסופים * נארה - מקדש טודאיג'י, מקדש קאסוגה טאישה. * טשקנט – ארוחת ערב עם משפחה מקומית ומופע פולקלור
 

 

יום 1: תל אביב – טשקנט

נפגש בשד"ת ע"ש בן גוריון ונמריא אל יעד הביניים, טשקנט, לפני ההמשך מזרחה.
 

יום 2: טשקנט - טוקיו

נמשיך בטיסתנו מזרחה לעבר בירת ארץ השמש העולה, יפן, טוקיו. הגעה והעברה לבית המלון.
 

יום 3: טוקיו 

נצא לסיור בבירה הדתית, פוליטית והמסחרית של יפן. עד שנת 1868 הייתה כפר קטן בשם "אדו", מאז 1868 סילק הקיסר מייג'י את השוגון (שליט צבאי) והעתיק את מרכז השלטון ומקום מגוריו מקיוטו לטוקיו.כיום משלבת טוקיו קידמה וטכנולוגיה עם מסורות עתיקות וקודי התנהגות יפניים הזרים לאדם המערבי.טוקיו ידועה כמקום מושבו של הקיסר, בגורדי השחקים, שלטי הניאון המנצנצים, מערכתכבישים הומה ורכבתתחתית המשוכללת והנרחבת ביותר בעולם. נסייר במקדש המפורסם ביותר בטוקיו מקדש אסאקוסה קאנון וברחוב החנויות המקורה הפרוש מולו. נבקר במוזיאון אדו טוקיו בו נלמד על ההיסטוריה של העיר והתרבות העשירה. נראה גם את בנין הפרלמנט ואת גני ארמון הקיסר המזרחיים. נמשיך לפארק העירוני הגדול, Ueno ובו מוזיאונים לרוב, גן החיות, פסלים ועוד. נגיע לאחד השווקים הסואנים והצבעוניים בעיר,  Ameyokocho ונסיים באזור Odaiba עם תצפית מיוחדת אל העיר. בתום הסיורים חזרה למלון.
 

יום 4: ניקו

עם בוקר נצא צפונה לביקור בעיירה ניקו, השוכנת בין הרים מכוסי יערות ענק כ – 140 ק"מ צפונית לטוקיו. מכלול המקדשים שבמקום הוא המרשים ביותר בכל יפן. כאן מגיעה אומנות יפן לשיאה. הסיור כולל ביקור במקדש טושוגו ובמוזוליאום של טוקגאווה אייסו המוכר מהספר "שוגון". פאר שלטונו מוצג כאן במקדשים הרבים. במכלול המקדשים נראה גם על משקוף האורווה את התבליט המפורסם- פסל שלושת הקופים (זה שאינו רואה, אינו שומע ואינו מדבר). מניקו נסע בדרך המתפתלת אל אגם צ'וזנג'י המוקף הרים ושטחו 12 קמ"ר וכן נבקר במפלי קגון המרשימים בגובה 99 מטר. מקורם של המפלים הוא באגם צ'וזנג'י. בתום הסיור המהנה נחזור לטוקיו ללינה.
 

יום 5: טוקיו 

נמשיך את סיורנו בעיר (בתחבורה ציבורית), נבקר במקדש מייג'י הניצב בלב גנים נרחבים, ונמשיך לסיורים רגליים ב Harajuku אזור האופנה הנודע של העיר ובו חנויות יוקרה בינלאומיות ומקומיות וכמו כן אזור הצעירים המתלבשים באופן שזכה לכינוי האזור, Omotesando, אחד מהאזורים החדישים בעיר ומה שהיה בעבר "השאנז אליזה" של העיר וכמובן אזור הקניות הנודע – גינזה כולל מגדל סוני. בערב, נוכל לצאת לאזור חיי הלילה של העיר.
 

יום 6: הר פוג'י, מאטסומוטו

נופי הר פוג'י הגבוה בהרי יפן לפנינו. הר געש זה מתנוסס לגובה של 3776 מטר. ההר מושרש במסורת ובתרבות של יפן ומהווה סמל לאומי. נעפיל עד לתחנה החמישית (מותנה במזג האוויר), לגובה 2500 מטר.ניסע בדרך הררית נופית לעבר מאטסומוטו, עם ההגעה נערוך תצפית על טירת מאטסומוטו מהמאה ה – 16 שתמחיש לנו את אורחות חיי השליטים הסמוראים של יפן הפיאודלית. נגיע למלוננו.
 

יום 7: שירקווה גו, טאקיאמה

ניסע הכפר "שירקווה גו". כפר זה הוא שמורה ארכיטקטונית מקסימה. נראה את בתי העץ בעלי גגות הקש המהווים אוצר לאומי והוא הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר באחד מהבתים המיוחדים. בתום הביקור נמשיך לעבר טאקיאמה, עיירה זו ידועה גם בפסטיבל המקומי והססגוני בו נושאים תושבי העיר קרונות המשמשים מקדשונים ניידים ברחובות. נבקר בבית הממשל לשעבר מהתקופה של שלטון אדו. נבקר במוזיאון יטאי קאיקאן המציג את קרונות הפסטיבל שנבנו לפני 250 שנים. נערוך טיול רגלי בין הרחובות העתיקים שהינו מעין חזרה אחורה בזמן למאה ה- 16. לא לחינם מכונה עיירה זו "מיני קיוטו". נגיע למלוננו בעיירה.
 

 

יום 8: טאקיאמה, יאוטסו, קיוטו

נתחיל את היום בשוק האיכרים של טקיאמה על גדת הנהר ובו מוכרים איכרים מקומיים את תוצרתם החקלאית מידי בוקר. ניסע דרך נופי עמק קיסו, נגיע אל הכפר יאוטסו ונבקר במוזיאון Sugira Chiuneהמוקדש לדיפלומט היפני המכונה "שינדלר היפני" ששירת בליטא בזמן מלחמת העולם השנייה והציל קרוב ל 6000 יהודים ע"י הנפקת ויזות ליפן.נשים פעמינו לעבר הבירה הקודמת של יפן בין השנים 794 – 1868 והמרכז התרבותי של יפן - קיוטו. בעיר נשתמרו מקדשים, ארמונות ומבנים היסטוריים ובשל כך קיוטו היא אחת הערים השמורות ביפן, אך עם זאת המודרניזציה השתלטה גם עליה. קיוטו מצטיינת בשפע קולינרי ותעשיית הקולנוע והטלביזיה מרוכזות בה. נגיע אל תחנת קיוטו, שהינה מרכז התחבורה הראשי של העיר והיא השנייה בגודלה ביפן. נבקר במקדש Kiyomizu הפופולארי במקדשי העיר, הייחוד שבו הוא תחלופות הנוף ממנו. ובתום הביקור נגיע למלוננו.
 

יום 9: קיוטו

יום זה יוקדש לאוצרותיה התרבותיים של העיר שיהוו עבורנו צוהר לתרבות יפן. נבקר בטירת השוגון ניג'ו, מקדש הזהב קינקאקוג'י, אשר היה בין המועמדים לבחירה של שבעת פלאי תבל החדשים, בית העירייה וברחובות הציוריים העתיקים המשתפלים במדרונות שבמזרח העיר. מקדש Ryoanjiהמפורסם ביפן בזכות "hiraniwa" – הגן הצף ובו מסורות הזן.ונסיים בשוק נישיקי. בערב נבקר בבית שלום – אותו בית של נוצרים יפנים אוהבי ישראל.

יום 10: קיוטו, נארה, אוסקה

נשלים את ביקורנו בעיר דרך ביקור במקדש Ginkakuji , אחד מהמקדשים הבודהיסטים החשובים בעיר וב"דרך הפילוסופים". בדרכנו לאוסקה נבקר בנארה, בירתה הראשונה של יפן מהמאה השמינית אשר שימשה כבירה במשך 74 שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים המעידים על עברה המפואר של העיר. היפנים רואים במקום את ערש תרבותם ומקור התפתחות האומה. נתחיל את סיורינו בפארק נארה רחב הידיים בו משוטטים בחופשיות צבאים ואוכלים מידי התיירים. הצבאים, הרגילים לנוכחות תיירים, ניחנים בתכונות נימוס "יפניות" ויודעים אף לקוד קידה בבקשה לאוכל ! משם נלך ברגל אל מקדש טודאיג'י – מבנה העץ הגדול ביותר בעולם ובו נמצא פסל הבודהה מארד הגדול ביותר בעולם. נראה גם את מקדש קאסוגה טאישה שהוא מקדש שינטו חשוב ובו אוסף של 3000 מנורות סיניות בגדלים ובצורות שונות עשויים מאבן וארד.
בתום הביקור נגיע לאוסקה, העיר השלישית בגודלה ביפן, הבירה הכלכלית ההיסטורית והמרכז הפיננסי עד היום.

יום 11: אוסקה - טשקנט

נפרד מהחוויה היפנית וניסע לשד"ת לטיסה אל יעד הביניים, טשקנט (לפני החזרה ארצה). לאחר הנחיתה בטשקנט, העברה לבית המלון עם סיור פנורמי של העיר. לאחר התארגנות בבית המלון נצא לארוחת ערב עם משפחה מקומית ומופע פולקלור אוזבקי.
 

יום 12: טשקנט – תל אביב

ניסע לשד"ת ונטוס חזרה ארצה.
  

 המחיר כולל:


   1. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.
   2. מסי נמל דלק ובטחון.
   3. לינה במלונות בדרגה תיירות טובה ודרגה ראשונה.
   4. אוטובוס תיירים.
   5. כלכלה: ארוחת בוקר לכל אורך המסלול.
   6. ארוחת ערב ומופע פולקלור בטשקנט
   7. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
   8. מדריך מקומי דובר אנגלית.
   9. טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
  10. מדריך ישראלי מומחה ליעד.

 

המחיר אינו כולל:

  1.הוצאות אישיות : כביסה, טלפונים בטוח בריאות ומטען.
  2.טיפ למדריך הישראלי בסך 2$ לאדם ליום.
 
  
בתי המלון אשר חברתנו מתארחת בהם (או הדומים להם ברמתם)
 
Tokyo – ANA International / Hilton / Hyatt Regency
Matsumoto – Bouena Vista / Kagestu
Takayama Green / Associa
Kyoto – Montrey / Royal Spa / Fujita Hotel
Osaka – Nikko / Hilton / ANA
Tashkent – Taskent Palace / Dedaman Silk Road

 

למרכז מידע והזמנות של מרום תעופה : 03-6219219
____________________________________________________
www.maromnet.com